Jesteś tutaj:   Strona główna » O Firmie  » Aktualności  » CM 15 "Marble" Drukuj stronę

CM 15 "Marble"

Data: 11.03.2009

CM15 Marble
Mocuj z kamiennym spokojem
Skoro można dziś ozdobić ścianę freskiem jak w średniowieczu, renesansowymi metodami wyciąć nowoczesny obraz w tynku, dlaczego by nie tchnąć życia w bizantyjskie mozaiki? Albo nie wprowadzić do nowoczesnych, swobodnych wnętrz, klasycznych, dostojnych marmurów? Dziś we wnętrzach można wszystko, więc – eksperymentujmy! Byle tylko nie z chemią budowlaną – ta powinna być sprawdzona i dopasowana do specyfiki materiału. Inaczej kamienny spokój przyda nam się przy… remontowych poprawkach.

Nie taki marmur kapryśny…
Marmur tylko pozornie jest zimny, twardy i trudny. Wystarczy spojrzeć na niego pod innym kątem, żeby dostrzec delikatność i subtelność naturalnych wzorów, niepospolitą gamę ciepłych, pastelowych barw, możliwość oryginalnych zestawień klasyki z nowoczesnym wzornictwem wyposażenia wnętrz. Czy to prawda, że marmur jest trudny? Tylko dla tych, którzy nie chcą go bliżej poznać. Wbrew pozorom marmur jest skałą miękką, gruboziarnistą a przez to nasiąkliwą. Oznacza to, że może absorbować wilgoć nie tylko od góry, ale także od spodu, czyli od strony zaprawy. Zanim więc klej zwiąże, wraz z wilgocią, do struktury marmuru mogą przedostać się sole (min. jony wapnia), które standardowo uwalniane są podczas wiązania cementu. Wraz z procesem wysychania następuje wysalanie a na powierzchni marmurowych płyt może pojawić się nieestetyczny osad. Przypominające rysunki na ludzkiej skórze, delikatne żyłki i przezroczyste wstawki w deseniach marmuru, też mogą okazać się generatorem problemów. Zamiast zdobić i świecić – będą szpecić ponurymi, burymi cieniami, jeśli do klejenia użyjemy zwykłej, szarej zaprawy. Dlatego właśnie marmur potrzebuje specjalnego kleju, kleju, który uwzględni potrzeby „gwiazdy”. Ceresit CM 15 „Marble” to wyjątkowa zaprawa do niezwyczajnych materiałów. Jest biała, więc nie jest widoczna przez przeźroczyste detale kamienia. Schnie szybko – potrzebuje tylko 16 godzin, żeby w pełni związać i uzyskać wytrzymałość umożliwiającą wejście na powierzchnię ułożonych płytek i spoinowanie. Dzięki temu jony wapnia zostają zamknięte w strukturze kleju dostatecznie szybko, by nie oszpecić materiału wysoleniami. Nie znaczy to jednak, ze wykonawcy mają mniej czasu na dokładne przyklejenie płytek. Długi – bo aż dwugodzinny czas korekty, pozwala spokojnie i dokładnie dobrać i dopasować mocowane elementy.
 
Mozaika towarzyska
Ceresit CM 15 „Marble” świetnie sprawdzi się też przy mocowaniu mozaiki. Jej płytki są tak drobne, a spoiny miedzy nimi tak wąskie, że podczas dociskania, zaprawa chcąc nie chcąc musi wcisnąć się w szczeliny miedzy kafelkami. Ponieważ jednak jest biała, elastyczna i mocna, nie osłabi właściwej, ostatecznej fugi i nie zmieni jej koloru. Ceresit CM 15 „Marble” bez ryzyka podejmie się przyklejenia mozaik z ceramiki, gresu i zupełnie nienasiąkliwego szkła. Dobrze wykona swoja pracę nawet w pomieszczeniach wymagających od kleju dużej elastyczności – takich jak prysznice, łaźnie, plaże przy basenach, ogrzewane podłogi. Dobrze spełni swoje funkcje użyta i wewnątrz i na zewnątrz budynków, na podłożach stabilnych i tych pracujących. Oprócz marmuru i wszelkich gatunkowych odmian mozaiki, skutecznie przymocuje inne naturalne kamienie – jasne wapienie, piaskowce, kamienie półszlachetne. Spisze się w domowej łazience i mocując ozdobne, kamienne detale w zabytkowych budynkach.
„ Biała Mariannę”, „ Zieloną Mariannę”, „Marmur chęciński” i wszystkie inne odmiany marmuru zapraszamy na salony! Ceresit CM 15 „Marble” zapewnia, że nic nie popsuje ich naturalnego, indywidualnego uroku i piękna!
 
 
Ceresit CM 15 „Marble”

Zużycie: od 2,5 do 4,2 kg/m² w zależności od wymiarów zębów pacy.
Cena opakowania 25 kg – ok. 60 zł brutto

Lista punktów sprzedaży

Szukasz naszego produktu ?
Znajdź najbliższy punkt sprzedaży