Jesteś tutaj:   Strona główna » O Firmie  » Aktualności  » Czysto… jak w czasie remontu Drukuj stronę

Czysto… jak w czasie remontu

Data: 21.05.2009

CzystyremontCM17SD
Słyszymy słowo „remont” i przed oczami od razu wyświetlają się kadry rodem z katastroficznego filmu. Kurz, bród, zwały gruzu, ciągnące się w nieskończoność długie godziny na walizkach u teściów. Dla wszystkich przerażonych tą wizją, mamy dobra wiadomość. Istnieją budowlane „sztuczki”, dzięki którym nieprzyjemne efekty remontu można ograniczyć do niezbędnego minimum.

Bez ani drobinki kurzu remontu przeprowadzić się nie da – to pewne. Można jednak uniknąć zrywania, burzenia i pylenia a i tak osiągnąć zamierzony efekt wizualny.
 
Bez skuwania
Zamiast zrywać stare płytki ceramiczne, można na tych, które już nam się znudziły, ułożyć nowe. Technika nie jest specjalnie skomplikowana i przy sprzyjających okolicznościach wykonuje się taki zabieg bardzo szybko i bardzo czysto. Aby jednak wszystko się powiodło, najpierw trzeba się upewnić, że stare płytki są bardzo dobrze przytwierdzone do podłoża. Żeby to sprawdzić należy dokładnie je opukać, przysłuchując się, czy nie wydają głuchego odgłosu. Jeżeli natrafimy na słabo trzymające się pojedyncze egzemplarze – odkuwamy je. Dziury po usuniętych płytkach oczyszcza się i wypełnia przy użyciu dowolnej masy posadzkowej np. Ceresit CN 83. Stare płytki odtłuszczamy przy użyciu detergentu (np. PUR) a następnie gruntujemy specjalnym gruntem Ceresit CN 94. Po jego wyschnięciu, przystępujemy do mocowania nowych płytek przy pomocy elastycznej zaprawy Ceresit CM 16 Flex, nakładając najpierw cienką jej warstwę, również na powierzchnię starych.
 
Bez pylenia
Aby płytki latami cieszyły nasze oczy, należy odpowiednio dobrać klej. Normalnie wystarczyłaby zaprawa o zwiększonej elastyczności i przyczepności. Jeśli jednak chcemy utrzymać maksimum czystości, można zastosować specjalną, niepylącą zaprawę do klejenia płytek – taką jak Ceresit CM 17 Stop Dust. W przeciwieństwie do innych produktów do układania płytek, ten, pozwala przeprowadzać remont bez kurzu i brudu. Specjalna formuła Stop Dust sprawia, że produkt nie pyli podczas całego procesu technologicznego - ani w czasie transportu, ani przesypywania go z worka do wiadra, ani w momencie mieszania. Dzięki temu, przeprowadzenie remontu, również w
pomieszczeniu, w którym mimo prac budowlanych chcemy mieszkać, przestaje być kłopotem.
 
Bez zrywania
Stara, drewniana podłoga potrafi stać się utrapieniem lokatorów. Deski upiornie skrzypią i jęczą przy każdym, drobnym ruchu, w szczelinach pomiędzy nimi osadza się brud praktycznie nie do usunięcia. Takiego problemu nie „wysłoni”nawet najbardziej puchaty perski dywan… Można jednak, pokusić się o położenie na nich nowych płytek ceramicznych. I to bez konieczności zrywania istniejącego parkietu. W pierwszej kolejności należy jednak ustalić, czy deski nie są za bardzo zniszczone np. czy nie zostały uszkodzone przez „drewnolubne” owady czy grzyby. Ważny jest także rozstaw legarów pod deskami, który nie powinien być większy niż 40-50 cm. Jeśli ocena wypadła pozytywnie - możemy przystąpić do właściwych prac wykonawczych. Przyklejenie płytek bezpośrednio na deskach byłoby zbyt ryzykowne. Każda drewniana podłoga, nawet najmocniejsza, będzie poruszać się w takim zakresie, że nie wytrzyma tego najbardziej elastyczna zaprawa klejąca. Rozwiązaniem jest przymocowanie do desek płyty OSB o grubości minimum 22 mm i ułożenie płytek na tak wzmocnionym podłożu. Przykręcone do starej podłogi płyty szlifujemy papierem ściernym a następnie odpylamy. Teraz jest czas na ich zagruntowanie. Kiedy grunt wyschnie możemy przystąpić do mocowania płytek. Najbardziej odpowiednia przy takim charakterze prac, będzie zaprawa klejąca Ceresit CM 17 Super Flexible. Płytki mocujemy metodą kombinowaną, czyli nanosząc zaprawę i na podłoże i – cienką warstwą - na spodnią stronę płytki. Stosując takie rozwiązania, można zapomnieć o gęsiej skórze pojawiającej się na sama myśl o ogromie bałaganu, brudu i kurzu, z którymi nieubłagalnie do tej pory remont się kojarzył.

Lista punktów sprzedaży

Szukasz naszego produktu ?
Znajdź najbliższy punkt sprzedaży