Jesteś tutaj:   Strona główna » O Firmie  » Aktualności  » Henkel Polska wśród Liderów 20 lat Polskiej Transformacji Drukuj stronę

Henkel Polska wśród Liderów 20 lat Polskiej Transformacji

Data: 17.09.2009

Forbes Dyplom 2009

Kapituła konkursu zorganizowanego przez magazyn Forbes doceniła sukcesy firmy na rynku krajowym oraz jej wysoką innowacyjność. Henkel Polska został wyróżniony w branży infrastruktura i budownictwo. Koncern jest obecny na polskim rynku od 1990 roku.undefined             undefined

-
Bardzo się cieszę, że Henkel mógł przyczynić się do sukcesu gospodarczego naszego kraju osiągniętego w ciągu ostatnich 20 lat - mówi Janusz Gołębiowski, prezes Henkel Polska. - Nasz koncern był jednym z pierwszych znaczących inwestorów zagranicznych na polskim rynku po przemianie ustrojowej. Od 1990 roku konsekwentnie inwestujemy w Polsce, uruchamiając kolejne zakłady produkujące na potrzeby rynku polskiego i na eksport. Oprócz szerokiego asortymentu wyrobów dla budownictwa i usług wykończeniowych Henkel równolegle rozwija sektory dóbr konsumenckich: Środków Piorących i Czystości oraz Kosmetyków Pielęgnacyjnych i Zapachowych – dodaje.
Decyzja kapituły konkursu nie dziwi, gdyż produkty chemii budowlanej Henkla są od lat w Polsce wyznacznikiem technologicznej nowoczesności i najwyższych standardów jakości. W polskich laboratoriach Henkla tworzone są receptury produktów marki Ceresit i Thomsit. W Stąporkowie (woj. świętokrzyskie) mieści się Centrum Kompetencyjne produktów chemii budowlanej dla całego henklowskiego świata w kategorii systemów ociepleń. Oznacza to, że tworzy i testuje się tutaj receptury systemów ociepleniowych, które następnie będą produkowane w innych krajach, aby trafić na rynek czeski, brytyjski, estoński, niemiecki czy arabski.
Na rynku polskim produkty marki Henkel są doskonale znane i cenione przez klientów i konsumentów. Świadczą o tym znakomite wyniki finansowe Henkel Polska. W ubiegłym roku spółka odnotowała wzrost sprzedaży we wszystkich działach biznesowych firmy osiągając rekordowo wysokie przychody netto w wysokości 1,53 miliarda zł.
Henkel na każdym poziomie działalności kieruje się najważniejszymi wartościami, jakimi są jakość, odpowiedzialny biznes oraz innowacyjność. Spółka od początku swojej obecności w Polsce prowadzi działalność zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
 
Liderzy 20 Lat Polskiej Transformacji 2009
Miesięcznik Forbes podsumował rozwój polskich przedsiębiorstw na przestrzeni ostatnich 20 lat. Na tej bazie powstała lista Liderów Transformacji - firm, które odniosły w tym okresie największy sukces rynkowy. Proces wyboru Liderów był dwuetapowy. Wywiadownia gospodarcza Coface stworzyła bazę przedsiębiorstw, które przez ostatnie 5 lat osiągnęły przychody co najmniej 200 min zł i nie notowały strat. Na podstawie wyników finansowych firmy najlepsze w poszczególnych branżach zyskały nominacje do tytułu Lidera Transformacji. Kapituła konkursu wytypowała listę Liderów analizując ankiety wypełnione przez nominowane przedsiębiorstwa.

Od ponad 130 lat Henkel nie ustaje w wysiłkach, by czynić życie ludzkie łatwiejszym, lepszym
i piękniejszym. Klasyfikowana w rankingu największych firm na świecie Fortune Global 500
i, według magazynu Fortune, najbardziej podziwiana firma w Niemczech, oferuje silne marki
i technologie w trzech strategicznych obszarach: środków piorących i czystości, kosmetyków
do pielęgnacji włosów i ciała oraz klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych. Każdego dnia ponad 52 tysiące pracowników Henkla w 125 krajach całego świata wypełnia misję firmy zgodnie z mottem "A Brand like a Friend" (Marka jak Przyjaciel). W 2008 roku Henkel odnotował sprzedaż w wysokości 14,1 miliarda euro, skorygowany zysk operacyjny firmy wyniósł 1,46 miliarda euro.
Dodatkowych informacji udzielają:

INFORMACJA PRASOWA
Dorota Strosznajder                                                   Maciej Kałużny
Henkel Polska                                                             Solski Burson-Marsteller
                       
tel: (022) 565 66 65                                                     tel: (022) 242 86 27
                       


Lista punktów sprzedaży

Szukasz naszego produktu ?
Znajdź najbliższy punkt sprzedaży