Jesteś tutaj:   Strona główna » O Firmie  » Aktualności  » System Ceresit Ceretherm Wool Garage Drukuj stronę

System Ceresit Ceretherm Wool Garage

Data: 21.05.2009

CieplygarazCT80

Ciepły garaż = ciepły dom!
Lubimy uczucie ciepła i komfortu, którego nic nam nie odbiera.. Ciepło trudno jednak zatrzymać, ucieka szczelinami, ścianami, oknami, mostkami, a nawet… podłogą! Właściciele domków z podziemnymi garażami znają to uczucie… podobnie jak lokatorzy mieszkań nad nieogrzewanymi piwnicami.

 


Problem uciekającego przez podłogę ciepła to kwestia tak stara, jak stara jest historia architektury. Pojawia się wtedy, kiedy pod lokalem użytkowym znajduje się inne, nieogrzewane pomieszczenie. Najczęściej stosowane rozwiązanie – czyli umieszczanie warstw termoizolacyjnych na stropie i przykrywanie ich podłogą, nie do końca rozwiązuje problem, ponieważ wyziębiony strop pobiera ciepło również od znajdujących się na nim ścian.

Nowy w ofercie Ceresit system ociepleń Ceresit Ceretherm Wool Garage, to skuteczne rozwiązanie izolacji stropu, polegające na instalacji warstwy płyt wełny mineralnej na suficie kondygnacji nieogrzewanej.

Dzięki temu, masywne konstrukcyjne warstwy stropu odizolowane są od wpływu niskich temperatur panujących na tym poziomie. Ciepły strop nie odbiera energii z pomieszczeń ogrzewanych i wrażenie dyskomfortu wywołane dużą różnicą temperatur na wysokości pomieszczenia znika.

Izolacja termiczna umieszczana na spodniej powierzchni stropu powoduje również ograniczenie wpływu mostków termicznych w miejscach jego styku ze ścianami.

Niepodważalną zaleta systemu Ceresit Ceretherm Wool Garage jest także jego niepalność podnosząca poziom bezpieczeństwa budynku nie tylko w przypadku izolowania stropów nad garażami wielostanowiskowymi. Dzięki zastosowaniu systemu poprawia się również akustyka przegrody oraz garażu, czy piwnicy. Rozwinięta struktura powierzchni oraz laminarny układ włókien wełny mineralnej sprawiają ze zmniejsza się intensywność odbicia fal dźwiękowych. Zostają one po prostu rozproszone i pochłonięte.

W skład systemu  Ceresit Ceretherm Wool Garage wchodzą  materiały znane już z oferty Ceresit. Specjalne płyty wełny mineralnej o laminarnym układzie włókien, o fazowanych krawędziach mocowane są za pomocą zapraw klejących do wełny mineralnej Ceresit CT 180 i CT 190. Powierzchnia płyt pokrywana jest preparatem gruntującym Ceresit CT 16 (w wypadku płyt niegruntowanych fabrycznie). Role warstwy wykończeniowej może pełnić tynk mineralny Ceresit CT 137 o fakturze kamyczkowej z ziarnem 1,5mm lub farba silikonowa Ceresit CT 137 aplikowana na tynk lub bezpośrednio na zagruntowaną powierzchnie płyt wełny mineralnej.

 

Lista punktów sprzedaży

Szukasz naszego produktu ?
Znajdź najbliższy punkt sprzedaży